Penigra 9 34 75 100
Strong Man 27 24 18 10
Penigra 9 25 41 25

Koszykówka ekstremalna

Spotkanie to miało dwa zasadnicze (nie doliczając elementu ekstremalnego) oblicza. Dwa oblicza za sprawą dojeżdżającego zawodnika i zmiany połów.
Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem dominacji Strong Men-ów którzy bez „zawodowców” gromili będących w podobnym osłabieniu gości. W pierwszej kwarcie goście zdobyli zaledwie dziewięć punktów mimo, że oddali naprawdę sporo rzutów. Skuteczność Penigry w pierwszej kwarcie była żenująco niska. Dopiero w drugiej kwarcie nastąpiła poprawa i zaczęło coś wpadać, jednak nie na tyle by zmieniło to w znaczący sposób obraz gry. Prawie dwudziesto punktowa odległość, a może lepiej by powiedzieć przepaść, ciągle dzieliła obie drużyny. Dopiero po przerwie nastąpił przełom za sprawą owych wspomnianych już czynników. Dojeżdżającym zawodnikiem był bowiem Paweł Zmarlak, a jego wpływu na grę Penigry chyba wyjaśniać nie trzeba. Także zmiana stron była „na korzyść” gości. Teraz bowiem to Strong Men-i mieli zawężone pole manewru poprzez dość spory błotnisty, a tym samym śliski, kawałek asfaltu. Zmiany te były oczywiście od razu widoczne w wyniku. Odmieniona Penigra „wystartowała” bowiem 12:0. Kolejne minuty były więc już pod dyktando gości a przewaga Strong Men-ów topniała w oczach. Do końca trzeciej kwarty Penigra odrobiła cała stratę i wyszła na sześciu punktowe prowadzenie. Wynik imponujący 18:41 na korzyść Penigry w tej trzeciej kwarcie.
Ostatnia kwarta niewiele miała wspólnego z koszykówką. Nadchodząca burza i już późna pora sprawiły, że zawodnikom przyszło grać prawie po omacku. Boisko rozświetlała jedynie pobliska latarnia i dość częste błyskawice pobliskiej burzy. Burza jednak okazała się na tyle „łaskawa”, że z opadami deszczu raczyła zaczekać do zakończenia spotkania i udało się ten mecz, wbrew wszystkim znakom na niebie i ziemi, zakończyć jednak „ na sucho”.

Strong Men: Goraus, Gros, Milbrandt, Nowrotem K, Nowrotem J, Witek
Penigra: Byrczek, Boruszewski, Kaszycki, Dobczyński, Kaźmierski, Jurczyński, Majewski, Zmarlak (od połowy), Marzec, Cymorek