Strong Man 26 52 75 100
Murzyns 15 33 13 6
Strong Man 26 26 23 25

Koniec marzeń Murzynów

Aby jeszcze liczyć się w tegorocznych rozgrywkach ŚLLK ekipa Murzyns musiała bezsprzecznie to spotkanie wygrać. Niestety mimo tego, że wystąpili w najsilniejszym składzie nie zdołali tego dokonać. Z drugiej strony Siłacze z Nowego Bytomia pozostają nadal bez porażki.
O samym spotkaniu można napisać, że był to mecz walki… do połowy III kwarty. Od początku nieznacznie lepszym zespołem byli Goście. Trudno szczególnie kogoś wyróżnić bo każdy dorzucił parę punktów, zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Raziła jednak nieskuteczność z obu stron. Pierwsza kwarta trwała blisko pół godziny. Po I kwarcie 26:15 dla SM. Druga kwarta miała podobny przebieg, aczkolwiek miejscowi zmniejszyli straty
o połowę, kończąc większość ataków, których nie kończyli w I ćwiartce. Należy odnotować, że pierwszą trójkę w meczu dla Gości nie zdobyli Morawiec, Kuczera czy może bracia Nowrotek ale… młodziutki Kujon, który pojawił się na tartanie w II kwarcie. Konsekwentna gra miejscowych pozwoliła im na osiągnięcie prowadzenia w okolicach czterdziestego punktu. Było to jednak chwilowe, gdyż SM szybko je odzyskali i do przerwy zdołali odskoczyć na parę punktów. Drugą kwartę zakończyła „trójka” Morawca. Do przerwy 52:48 dla SM. Po przerwie zaczęła się prawdziwa dominacja Siłaczy. O ile do stanu 57:55 dla Gości gra miejscowych wyglądała jeszcze dobrze to wystarczyła seria kilku strat i wynik zrobił się nieciekawy (69:55 dla SM). Po III kwarcie 75:61 dla SM. Ostatnia odsłona to taka miła dla oka zabawa Siłaczy z Murzynami. Pięć trójek, szybkie kontry i łatwe punkty dla Nowobytomian i… słabiutka skuteczność (w czym niespodziewanie brylował Tomecki) oraz brak obrony i pewnie też już wiary Kochłowiczan. Złożyło się to na zwycięstwo Strong Manów 100:67.

MURZYNS: Bogucki*, Świstak, Lisiak*, Tomecki*, Hirsz*, Gomółka, Otrzonsek*
STRONG MAN: Gros, Kuczera*, Nowrotek J.*, Nowrotek P.*, Goraus*, Morawiec*, Hudzikowski, Kujon