Finały

Powstańcy mistrzem SLLK !

Mecz finałowy

Jedyna - Powstańcy  70:82 (17:21, 43:40, 61:59, 70:82)

Jedyna: Bartecki 27(1), Horzombek 15(1), Piguła 10, Jagiełło 9(1), Sztych 8
Powstańcy: Mol 27(4), Ł.Diduszko 16, Hirsz 15

Tuz przed spotkaniem finałowym minuta ciszy została uczczona pamięć po koledze zawodników drużyny Powstańcy. 28 sierpnia po ciężkiej chorobie zmarł junior Pogoni Ruda Śląska - MATEUSZ STACHYRA.
Spotkanie finałowe zapowiadało się bardzo ciekawie i takie było. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, po zagraniach Jagiełły z Barteckim ręce składały się same do oklasków. Gdy momentami wydawać się mogło że któraś z drużyn zaczyna kontrolować spotkanie to jak na życzenie następował zryw drużyny przegrywającej by po chwili na tablicy wyników widniał remis. O zwycięstwie przesądziła chyba jednak nieco lepiej poukładana gra Powstańców, bardziej mimo wszystko zespołowa. W drużynie Jedyna z Siemianowic Śląskich punktował przede wszystkim Bartecki (Król Strzelców Finałów - 94 pkt), zaś w Powstańcach rozkładało się to bardziej równomiernie. W kluczowych momentach za trzy trafiał Paweł Mol co podrywało Powstańców do jeszcze większej walki. Oprócz trójek Mola należy jeszcze wspomnieć o dobrym rozgrywaniu tego zawodnika i układaniu gry co w sumie złożyło się na nagrodę MVP finałów.
W końcówce już chyba uszło powietrze z Jedyny co spowodowało porażkę 12 punktami na co nie wskazywał przebieg całego spotkania. Był nawet moment że padały stwierdzenia że Powstańcy opadają z sił gdyż grają tylko 6 zawodników, jednak wzięte czasy w dobrych momentach pozwalały na poukładanie gry i ważne momenty odpoczynku.

Mecz o 3 miejsce

Strong Men - Kegi 76:56 (17:7, 27:29, 43:46,76:56)

Strong Men: Drzewiecki 20(3), Kuczera 16(2), Kempka 11, Staś 9, Milbrandt 9, Cieślak 7
Kegi: Strużyna 24(2), Goraus 11, Szudy 10, Marczok 4, Spałek 2, Przydatek 2, Sochacki 2

Mecz o 3 miejsce pomiędzy Strongmenami a drużyna Kegi zakończył się zwycięstwem tych pierwszych 76:56 i tu niespodzianki nie było. Strongmani stawiani byli przed spotkaniem jako faworyci tym bardziej że Kegi zagrali bez swojego najważniejszego zawodnika Krzysztofa Morawca, zaś Strongman wystąpili w najsilniejszym składzie.
Od początku spotkania nieznacznie prowadzili Strongmani, lecz dzielnie walczący zawodnicy Kegów nie pozwalali by przeciwnicy odskoczyli i utrzymywali bezpieczny dystans. Czym bliżej końcowego gwizdka sędziów tym większa nerwowość wkradała się w ekipę Kegów i niepotrzebne dyskusje z sędziami zakończyły się wykluczeniem najważniejszego w tym dniu pod nieobecność Morawca zawodnika tej drużyny Marcina Strużynę, który przez całe rozgrywki prezentował się bardzo dobrze jednak ten mecz nie należał do udanych tego zawodnika. Po zejściu Strużyny Strongman systematycznie powiększali przewagę i w rezultacie zwyciężyli 76:56 zdobywając 3 miejsce w tegorocznych rozgrywkach Śląskiej Letniej Ligi Koszykówki.

Klasyfikacja końcowa:

1. Powstańcy (Ruda Śląska)
2. Jedyna (Siemianowice Śląskie)
3. Strong Men (Ruda Śląska)
4. Kegi (Ruda Śląska)

Król  strzelców

Został wybrany na podstawie ilości zdobytych punktów w finale i półfinale i został nim
Marcin Bartecki (Jedyna)

MVP półfinałów i finałów

Zawodnik został wybrany poprzez głosowanie organizatorów i nagroda przypadła dla zawodnika
Paweł Mol (Powstańcy)

Konkurs rzutów za trzy punkty

W konkursie wzięło udział 35 zawodników. Do drugiej rundy zakwalifikowało się 7. Zwycięzcą został '3' - Bartek Bogucki (Kochłowice Murzyns)

Konkurs wsadów

Wystartowało 7 zawodników. Zwycięzcą został Tomasz Wydmański (Black PantherzZ)

Nagroda dla najmłodszego zawodnika

Nagroda specjalna dla najmłodszego zawodnika przypadła Arkadiuszowi Żuk (Dzieci Tartanu)

Galeria zdjęć Materiały video (w przygotowaniu)


This site was grabbed using the TRIAL version of Grab-a-Site. This message does not appear on a licensed copy of Grab-a-Site.