Mecz gwiazd

Mecz gwiazd odbędzie się 6 sierpnia (sobota) o godzinie 18:00

Miejsce meczu: Boisko drużyny Da Bronx (Katowice, Osiedle 1000-lecia, ul Piastów [ Mapka ]

Składy drużyn
(kolejność alfabetyczna)
 

Ruda Śląska Reszta Świata
1 Bogucki Bartłomiej (Kochłowice Murzyns) 1 Bartecki Marcin (Piaśniki Magic Balls)
2 Cieślak Jacek (Strong Men) 2 Baszyński Łukasz (zaborze Donners)
3 Hirsz Jakub (West side Wirek) 3 Bywalec Jacek (zaborze Donners)
4 Jaworski Michał (Kochłowice Murzyns) 4 Czajkowski Tomasz (Złamasy)
Chamera Karol  (Złamasy) *
5 Kuczera Dawid (Kegi) 5 Grzywocz Paweł (Da Bronx)
6 Maryanek Karol (Plebs) 6 Kućmierczyk Michał (Da Bronx)
Sitek Andrzej  (Krejzy Bojs) *
7 Milbrandt Kornel (Strong Men) 7 Kułyk Michał (Krejzi Bojs)
8 Mol Paweł (Plebs) 8 Pięta Stefan (Hunters)
Nogalski Piotr  (Hunters) *
9 Nowak Kamil (West Side Wirek)
Goraus kamil  (Kegi) *
9 Przybecki Marek (Black PantherzZ)
10 Paszowski Maciej (Kegi) 10 Włodara Dawid (Złamasy)
11 Skóra Mateusz (Strong Men) 11 Wójcik Łukasz (Piaśniki Magic Balls)
12 Stolarek Rafał (West side Wirek) 12 Wydmański Tomasz (Black PantherzZ)
T Zbyszek Bytomski (Strong Men)
Piotr Pustelnik  (Kegi) *
T Marcin Bębenek (Black PantherzZ)

* w zastępstwie za nieobecnego

Obserwatorzy: Andrzej Pustelnik (NoName),  Adam Pyka (Fifik)

Reszta Świata wzięła rewanż na Rudzie Śląskiej

Zanim jednak do tego doszło, trzeba było odczekać godzinę i pokonać kilkanaście kilometrów autem. Sprawcą całego zamieszania okazał się deszcz, który namoczył tartan w Katowicach przez co zrobił się on bardzo śliski. Po naradach w gronie organizatorów i członków drużyn zadecydowano, że mecz może być rozegrany jedynie na hali. Wtedy pojawił się pomysł hali w Zabrzu, która okazała się być do naszej dyspozycji. Po przyjeździe kawalkady kilkunastu pojazdów i załatwieniu formalności mecz mógł się rozpocząć. Jednak wcześniej z powodu różnej ilości ludzi do gry w obydwu drużynach, zdecydowano ze gracze Krejzi Kojs Kułyk i Przybylski zasilą drużynę z Rudy Śląskiej.
Początek spotkania pokazał, że cały mecz będzie wyrównany. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż 6 punktów. W drużynie Rudy dobrze spisywał się Kułyk, natomiast u Reszty Świata grę kreował Wójcik, a efektownymi wsadami akcje kończył Grzywocz. Kolejna odsłona praktycznie kopią 1 kwarty, gra na styku, momentami na dość wysokim poziomie i praktycznie bez fauli z obydwu stron. Do przerwy drużyna Gości prowadzi 2 punkami. W czasie jej trwania uczestnicy wymyślili sobie konkury rzutów za 3, oraz konkurs wsadów. W tym pierwszym po długiej walce stojącej na bardzo wysokim poziomie zwyciężył ostatecznie Paweł Mol, pokonując w finale Dawida Włodary. Natomiast najlepszym dunckerem prowadzący drużyny wybrali Mateusza Skóra, który pokonał w finale Marka Przybeckiego. Po tych przerywnikach mogliśmy wrócić do gry w drugiej połowie. Tam od początku przycisnęła ekipa Benka, uzyskując przewagę sięgającą nawet 8 punktów. Dobrze prowadzili grę Wydmański z Włodarą. W ekipie Rudy kilka akcji kończył Przybylski po kontratakach. Ostatecznie odsłona 5 punktami do drużyny Reszty Świata. Na ostatnią część obie ekipy wyszły bardzo zmotywowane, jednak od początku lepiej radzili sobie gospodarze, którzy odskakują na 11 punktów. Jednak momentalnie trójka Kułyka pozwala wrócić jego teamowi do gry. Gdzieś w połowie tej kwarty Piotr Pustelnik robi zmiany, które pozwalają powoli dojść przeciwnika, co się udaje przy stanie po 97.Wtedy Pustelnik bierze czas i obie ekipy ustalają ostatnią akcję. Ostatecznie sprawdza się koncepcja Benka. Wójcik wchodzi z piłką do środka, przy podwojeniu oddaje do nieobstawionego w rogu boiska Włodary, a ten celnym rzutem za 3 kończy mecz, zapewniając zwycięstwo swojemu zespołowi. Po meczu Prowadzący ekipy, Organizatorzy oraz Obserwatorzy wybierają zawodnika meczu, którym ostatecznie zostaje Łukasz Wójcik z drużyny Piaśniki Magic Ball.

Fifik

Reszta Świata: Chamera Karol ( Załamasy)*, Grzywocz Paweł (Da Bronx), Bartecki Marcin (PMB), Wójcik Łukasz ( PMB), Włodara Dawid (Złamasy), Baszyński Łukasz (Zaborze Donners), Wydmański Tomasz (BP) Przybecki Marek (BP).
Ruda Śląska: Mol Paweł (Plebs)*, Maryanek Karol (Plebs) Skóra Mateusz (Strong Men) Milbrandt Kornel (Strong Men), Bogucki Bartłomiej ( Kochłowice Murzyns), Jaworski Michał ( kochłowice Murzyns), Kułyk Michał ( Krejzi Bojs), Przybylski Bartłomiej (Krejzi Bojs)

Galeria foto ASG 06.07.2005 Reszta świata - Ruda Śląska