Organizator
Sponsorzy

Slaski Basket, kurian.blox.pl

FINAŁ ŚLLK 2017

Niedziela, 27 sierpnia 2017, 18:00, Ruda Slaka Orlik/Hala* ul. Hallera
* w zależnosci od pogody

------Klasyfikacja finałowa:
1.OFT
2.D.O.B.T.N.

Nagrody indywidualne

Nagroda MVP: Artur Bubel

MECZ FINAŁOWY

Opis spotkania nr 602

Opis spotkania nr 602

Data, godzina niedziela 27 sierpień 18:00
Grupa 6
Kolejka 26
Obserwator fifik/Jasiu
Drużyna gospodarzy D.O.B.T.N.
Drużyna gości OFT
Uwagi Finał
Wyniki po kwartach Punkty zdobyte w kwartach
Drużyna 1 kw 2 kw 3 kw 4 kw
D.O.B.T.N. 17 36 62 91
OFT 26 50 75 100
Drużyna 1 kw 2 kw 3 kw 4 kw
D.O.B.T.N. 17 19 26 29
OFT 26 24 25 25

Opis spotkania

OdFrontuTeam po raz czwarty

W finale tegorocznych rozgrywek ŚLLK spotkały się dwie najbardziej utytułowane drużyny z historii tych rozgrywek, a zarazem bezdyskusyjnie najlepsze w obecnych. Dochodząc do tegorocznego finału żadna z nich nie doznała goryczy porażki.
W dniu dzisiejszym mieliśmy szczęście z pogodą, z tego też powodu nie musieliśmy korzystać z hali. Osobiście bardzo mnie to cieszyło, bo taka jest przecież idea tej ligi, nawet kosztem tego że na Orliku będzie gorsza skuteczność i więcej przypadkowości.
Na dzisiejsze starcie obie ekipy stawiły się w mocnych i licznych składach. Od pierwszych minut decydowanie lepiej zaadaptowali się gracze z Dąbrowy, a właściwie Artur Bubel który na dzień dobry trafił dwie trójki, dołożył 2 i asystę. Tym samym zanim mecz się dobrze zaczął gracze z OFT wypracowali ok 10 punktów przewagi. Mniej więcej w takiej przewadze skończyła się pierwsza kwarta. Starcie drugie rozpoczęło się od kapitalnych akcji Rajczaka, granych głównie 1 na 1. Kiedy wydawało się że OFT jeszcze bardziej odjadą w DOBTN nastąpiło kilka zmian, przede wszystkim wszedł Korneki, który robił kapitalną robotę w obronie. W ataku uruchomił się Kosmowski i straty katowiczan zostały zniwelowane do zaledwie 4 oczek. Kiedy wydawało się że na swojej dobrej fali będą dalej płynąc, brutalnie zatopił ich Adrian Wilk, aplikując dwie trójeczki w końcówce pierwszej połowy.
Kwarta nr trzy była zdecydowanie najsłabszą. Szybko złapane faule po obu stronach, później spacery od kosza do kosza i tak ogólnie flaki z olejem, bo jak inaczej nazwać grę, gdzie od razu wiadomo że Pawlik weźmie piłkę i da się sfaulować by rzucać wolne....
Starcie ostatnie lepiej rozpoczęli Dąbrowianie. Trójki Adamczyka później Lewickiego i przewaga sięgnęła blisko 20 punktów. Kiedy wydawało się ze OFT spokojnie to dociągną zablokowali się w samej końcówce. Wykorzystał to Bogdan Będenek, który kilkoma indywidualnymi akcjami zniwelował połowę strat. Na więcej zabrakło czasu, ale przede wszystkim tez umiejętności.
Tegoroczne rozgrywki wygrała zasłużenie najlepsza drużyna w tegorocznych rozgrywkach. O jej sile niech świadczy fakt, że taki zawodnik jak Adrian Wilk większość ich spotkań rozpoczyna z ławki.

PS: W rywalizacji na Mistrzostwa OFT vs DOBTN mamy remis po cztery :)

Składy: prawie pełne, można zobaczyć w galerii.

MVP finału Artur Bubel

Komentarze: Dodaj nowy

 

MEDIA

Galeria