Wyniki po kwartach Punkty zdobyte w kwartach
DOBTN 25 51 75 101
Niewidomi Marynarze 23 22 26 18
DOBTN 25 26 24 26

Opis spotkania

Dzisiejszy pojedynek pomiędzy ekipo DOBTN a Niewidomymi Marynarzami mimo, że to goście praktycznie ciągle prowadzili należał do bardzo zaciętych i wyrównanych. Obrońcy tytułu ciągle byli tuz za ich plecami i tylko czekali na błędy. Nie liczą początkowego uderzania 0:6, które szybko gospodarze zniwelowali, dopiero w drugiej kwarcie zaczęła się rysować przewaga DOBTN. Przewaga ta momentami sięgała już ponad 10 punktów, jednak dobra gra duetu Zmarlak i Byrczek robiła swoje i potrafili niwelować rosnąca przewagę. Przed ostatnią częścią gry udało Niewidomym Marynarzom „dojść” DOBTN nawet na dwa punkty. Trzecia kwarta była jednak najbardziej nerwową w tym spotkaniu, gdyż obrona gospodarzy była tak zacięta, że aż cztery razy goście stawali na linii rzutów wolnych. W ostatniej odsłonie goście znów zaczęła uciekać gdyż skuteczna gra i dobre wykorzystanie całego zespołu przynosiło efekty. Sporo punktów zdobywanych było z prostych dobrze rozegranych akcji dających wolne pozycje pod samą dziurą. Warto te zbyło zwrócić uwagę na grę nowego zawodnika DOBTN Marcina Stanowskiego, który w decydujących momentach potrafił trafić czego przykładem może być końcówka drugiej kwarty i jego celne punkty (3 potem 2) pozwalające zejść na przerwą z dodatnim bilansem. Gospodarze natomiast coraz częściej popełniali błędy i nie trafiali. W końcówce decydowało już doświadczenie i rutyna. Mimo starań gospodarzy DOBTN nie pozwolił już sobie na odebranie upragnionego zwycięstwa i satysfakcji z pokonania obrońcy tytułu, z którym przegrali w ubiegłorocznym finale.

Niewidomi Marynarze: Kaźmierski, Jurczyński, Byrczek, Zmarlak, Marzec, Kaszycki, Dobczyński, Wesołowski, Majewski, Kilian, Palej
DOBTN: Dziadosz, Urych Ł., Urych J., Bentkowski, Stanowski, Olejczyk, Marchacz, Kornecki, Jankowski, Kloziński