Data, godzina niedziela 15 czerwiec 12:00
Budsar Zabrze 26 51 75 101
NERDS 24 34 52 89
Budsar Zabrze 26 25 24 26
NERDS 24 10 18 37

Spotkanie zaczęło się od mocnego uderzenia zespołu Nerds. 9-0 i prawdziwe wejście smoka Grzesia Rydzewskiego. Przez większość pierwszej kwarty gospodarze mieli olbrzymi problem by trafić do kosza, nawet z najbliższej odległości. Ponadto kompletnie zapomnieli, że trzeba zastawiać na bronionej desce, więc gości mieli w każdej akcji po kilka szans na zdobycie punktów. Niestety Ci także z czasem byli coraz mniej skuteczni, niepotrzebnie oddając mnóstwo rzutów z dystansu. Rozegrał się za to Mandowski, bezkarnie punktując spod kosza. II i III kwarta to już duża przewaga Budsaru. Drugi bieg włączył Krajewski, w obronie zaczęli pracować Sazanów i Czapelka, czego efektem była 23-punktowa przewaga przed ostatnia częścią gry. Wydawać by się mogło w tym momencie, że jest już po meczu. Z takim nastawieniem wyszli chyba na boisko Zabrzanie. Nic bardziej mylnego. Nerds zaczęli walczyć (czemu dopiero teraz?), bardzo aktywna, zespołowa obrona zarówno na obwodzie jak i pod koszem zaowocowała licznymi przechwytami, po których łatwe punkty z szybkiego ataku zdobywali Rydzewski i Wojtyczka. Gracze Budsaru poprosili jednak o czas, po którym uspokoili grę i spokojnie punktując spod kosza dowieźli zwycięstwo do końca. Tak na koniec warto jeszcze pochwalić grę Ariela Szubarczyka z zespołu Nerds, zrobił duży postęp, imponował zwłaszcza rzutem z półdystansu. Oby tak dalej. Powodzenia.