Wyniki po kwartach Punkty zdobyte w kwartach
Budsar Zabrze 16 50 75 101
NERDS 25 12 34 20
Budsar Zabrze 16 34 25 26

Opis spotkania

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia Gości. Pierwszymi kilkoma udanymi akcjami zdołali odskoczyć na dziesięciopunktowe prowadzenie. W miarę szybki czas wzięty przez Gospodarzy i trzy "trójki" Wojtyczki spowodowały zmianę sytuacji na boisku. Gracze NERDS przejęli inicjatywę i twardą walką zdołali wygrać I kwartę w bardzo obiecującym rozmiarze. Po krótkiej przerwie jednak wydarzenia zaczęły przypominać te z początku spotkania. Nie do zatrzymania był zwłaszcza Krajewski, który raz po raz kończył akcje efektownymi wsadami. Do przerwy już nic się nie zmieniło; Budsar prowadził zasłużenie 50:37.
Po zmianie stron mogliśmy obserwować mozolne odrabianie strat przez Gospodarzy. Gdy na boisku w ekipie Budsaru był Krajewski, Sazanów i Walicki to zabrzanie odskakiwali rywalowi na bezpieczną przewagę. W przypadku przeprowadzenia zmian ich przewaga momentami topniała do kilku (w pewnym momencie do jednego) punktów. Tak można po krótce opisać II część spotkania. W efekcie Budsar wygrał to spotkanie zasłużenie 101:91.

NERDS: RYDZEWSKI*, ŻYMŁA*, BARDAS*, WOJTYCZKA*, CHLEBISZ
BUDSAR: SAZANÓW*, MASOŃ, MICHALSKI, MANDOWSKI*, NOWAKOWSKI*, WALICKI, KRAJEWSKI*, PINDOR