Data, godzina czwartek 24 sierpień 18:30
West Side Wirek 18 45 65 94
D.O.B.T.N. 25 51 76 102
West Side Wirek 18 27 20 29
D.O.B.T.N. 25 26 25 26

Był to przede wszystkim mecz walki, no może z kilkoma przebłyskami dobrej koszykówki. Goście przyjechali bez Jankowskiego, natomiast wśród gospodarzy zabrakło Stolarka i Cyrana. Od początku spotkania DOBTN konsekwentnie szukało w miarę prostych sytuacji do rzutu (mimo to nie zawsze skutecznych), na co West`y odpowiadały od czasu do czasu rzutami za 3 punkty. W pierwszej połowie w zasadzie właśnie rzutom zza linii 6,25 Rudzianie zawdzięczają to, że przegrywali tylko 51-45. W III kwarcie Katowiczanie prowadzili już nawet 11 punktami, by w IV znowu grać nerwowo. Pozwoliło to gospodarzom na zniwelowanie strat dzięki szalonym akcjom Zymły oraz trafieniu Palki za 3 punkty. Jednak (tak jak w przeciągu całego spotkania) w trudnych chwilach DOBTN mogli liczyć na swojego lidera - Kosmowskiego, który kilkoma akcjami rozstrzygnął wynik tego spotkania.