Obserwator Benek
Drużyna gospodarzy NERDS
NERDS 26 44 55 74
NERDS 26 18 11 19

Tylko w pierwszej kwarcie gracze Nerds stawiali skuteczny opór Panterom. Dzięki skutecznej grze duetu Rydzewski-Szubarczyk (razem 3x3) wygrali tę część gry 26-20. Na nic więcej nie starczyło im sił, gdyż przez połowę meczu mieli tylko 5 zawodników do dyspozycji (po przerwie 6), a ich gra opiera się na szybkim przechodzeniu z obrony do ataku. Gospodarze najzwyczajniej w świecie opadli z sił, nie potrafili się przeciwstawić agresywnej grze gości. Pantery zaczęły niemrawo: Zarychta dobre akcje przeplatał głupimi stratami, Bywalec widoczny był tylko na początku. Nerds w tym czasie zaskakująco dobrze radzili sobie na desce. Jednak wszystko zmieniło się w II ćwiartce. Bywalec zaczął bezapelacyjne panowanie na deskach, a do tego zdobywał coraz więcej punktów. Dobrą zmianę dał pracowity w obronie Kuzia, a dzieła zniszczenia dokonał duet Dziemba-Dziemba. Przerwa nie wybiła gości z rytmu, drugą połowę zaczęli niskim składem, czego efektem było mnóstwo przechwytów i szybka gra. Łatwe punkty raz za razem zdobywali wspomniani bracia, Balcerzak i Zarychta. Kwartę trójką skończył Kuzia. Ostatnia część gry to już bardziej piknik niż poważna gra. W zasadzie chodziło tylko o to żeby punkty zdobył Życzkowski i .... w końcu się udało, ku uciesze Bytomian, którzy mogli po meczu popodrzucać sobie swojego zawodnika :-)